Félelmek, tévhitek és a realitás a digitális állampolgárságról szóló vita körül
Az egyik legnagyobb félelem alaptalannak látszik a bevezetéssel kapcsolatban.
Ezek közveszélyes szélsőségesek, akik a néppel akarják felszámoltatni a demokráciát.
„A sorsunk azon fog múlni, hogy képesek vagyunk-e a demokráciánkat életben tartani akkor is, ha viszonylag jelentős és komoly anyagi és médiabefolyással rendelkező csoportok meg akarják szüntetni azt.
A demokrácia egyetlen univerzális ismérve az, hogy egy értelmes szabályrendszeren alapuló választás eredménye alapján a kormányzat leváltható, és új állítható a helyébe.
Mostanában azonban a tetszőlegesen definiált kisebbségi csoportok jogainak olyan mértékű kiterjesztése történt meg, amely jogi és szociológiai értelemben is értelmetlenné teszi a többség fogalmát, és akadályoz minden olyan kormányzást, amely a militáns kisebbségi csoportok fő vagy összes követelését nem veszi eléggé vagy teljesen figyelembe.
Ez lehetővé teszi a többségellenes ideológiát valló csoportoknak, hogy »polgárháborúsítsák« a demokráciát, és teljesen komolyan követeljék a kisebbségi hatalomgyakorlást azon az alapon, hogy a mindenkori többség úgyis visszaélne a hatalmával. Arról nem is beszélve, hogy a militáns többségellenes csoportok médiafölényüknek köszönhetően a népképviselet összes, eddig minden demokráciában kiküszöbölhetetlennek bizonyult rendszerhibájáért a többséget és az aktuális kormányzatot teszik felelőssé.
Ma Magyarországon is egy ilyen folyamatnak vagyunk tanúi.
Sem az ultraliberális ellenzéki csoportocskák, pártocskák, sem a nyilas jellegű, populista Jobbik nem volt képes semmiféle választási lehetőséget adni a választóknak.
Az ellenzék, az ellenzéki sajtó és külföldi támogatóik mostani akciójának legfontosabb tulajdonsága az, hogy semmiféle konkrétumot nem tud felmutatni.
Egyetlen »mondanivalója«, hogy »Ha győzünk, jobb lesz!«.
Ne feledjük el, hogy a most tomboló ellenzék nem demokráciát akar, hanem egy leválthatatlan kormányra cserélné a mostani, nyilvánvalóan magát leválthatónak gondoló és úgy is viselkedő kormányzatot.
Ezek közveszélyes szélsőségesek, akik a néppel akarják felszámoltatni a demokráciát.
Senki nem állítja, hogy a Fidesz-kormány tökéletes, hogy nem tehetne akár mindent jobban. Tényleg minden hiba jellemző rá, ami bármilyen valóságos kormánynál előfordulhat.
Azonban mi, Fidesz-szavazók a valósághoz mérjük a kormányunkat, és nem utópiákhoz. Egy valóságos kormány ilyen.
Nagyon komoly társadalmi többséget kell szembeállítanunk a törekvéseikkel. Őket és külföldi megbízóikat csak a politizáló, szavazó magyar választók erős többsége rettenti el a helyzet további eszkalálásától.
Ebbe a többségbe bele kell tartozniuk azoknak az ellenzéki szavazóknak is, akik egy működő és fejlődő országot többre becsülnek egy utópia megvalósításába – nem először – belepusztuló országnál.”